“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 7/5/2024, 21:49


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Τεχνολογικές Ειδήσεις » Πόσο τρομακτικά πολλά γνωρίζει το Facebook για τις ζωές μας !
Σελίδα 1 από 1 |


G_SkyKnight




Γνωρίζετε ότι η Facebook κρατά αρχείο όλης μα όλης...
της δραστηριότητάς μας στο κοινωνικό δίκτυο ανεξάρτητα με το πόσος καιρός έχει περάσει ή του τι έχουμε διαγράψει; Τρανό παράδειγμα αποτελεί η περίπτωση του 24χρονου Αυστριακού Max Schrems που έστειλε επίσημη αίτηση στη Facebook για να...

του αποστείλουν όλα τα δεδομένα του. (Θυμίζουμε ότι όλοι εμείς που ζούμε στην Ευρώπη έχουμε αυτό το δικαίωμα). Αυτό που έλαβε ήταν ένα CD με 1.222 αρχεία PDF, που παρουσίαζαν λεπτομερώς την κάθε του κίνηση! Εν συντομία, όλες οι ενέργειες του Shrem ήταν καταγεγραμμένες, από τα πιο παλιά μηνύματα (που μάλιστα είχε διαγράψει), μέχρι τις σχέσεις, τα επαγγελματικά και όλες τις φωτογραφίες του.

Όπως είδαμε πρόσφατα, η Facebook έχει δεσμευτεί στην Ομοσπονδιακή Επιτροπή Εμπορίου να προχωρήσει σε σοβαρότατες αλλαγές στην πολιτική ασφαλείας της. Μέχρι τότε πρέπει απλά να συμβιβαστούμε στην ιδέα (ή να διαγράψουμε το λογαριασμό μας) ότι θα γνωρίζει κυριολεκτικά τα πάντα για εμάς και ενδεχομένως να τα μοιράζεται και με τρίτους…

Παρακολουθήστε το σύντομο πλην όμως συγκλονιστικό video που ακολουθεί:



Πηγή: 24wro

gpasxalis




to eixa diavasei kai ego gia auton ton tipo... Razz kala ekane pantos kai ta zitise Happy

G_SkyKnight




Ναι... Τα ζήτησε και τι κατάλαβε ;;; Δεν πρόκειται να τα διαγράψουν... Είναι τυχαίο που οι εγκαταστάσεις το Facebook "πιάνουν" ένα ολόκληρο κτίσμα ;; Τι αποθηκεύουν εκεί ; Από πότε αποθηκεύουν ; Είπαμε... κείμενο, φωτογραφίες, λίγα videos (περιορισμένου μεγέθους) και τα παιχνίδια που έχουν..!

Δεν σας φαίνεται πολύ παράξενο αυτό ; Τα πάντα ξέρουν... Όταν τα έλεγα αυτά όμως παλιά σε κάποιους μου απαντούσαν: "Έλα μωρέ, μαζί μου θα ασχοληθεί τώρα το Fb ?"

"Καλά τα πιστεύεις αυτά που λες ?" και διάφορα άλλα... Τώρα που ίσως τα διαβάσουν να αλλάξουν γνώμη και να καταλάβουν πόσο δίκιο είχα...

gpasxalis




pragmatika... einai megalo fakeloma to fb Razz

G_SkyKnight




χιλιάδες φορές το έχω πει... Το θέμα είναι ποιος ακούει... Εγώ σταμάτησα να το χρησιμοποιώ Happy

MakinhO




fastrider2006 έγραψε:Ναι... Τα ζήτησε και τι κατάλαβε ;;; Δεν πρόκειται να τα διαγράψουν... Είναι τυχαίο που οι εγκαταστάσεις το Facebook "πιάνουν" ένα ολόκληρο κτίσμα ;; Τι αποθηκεύουν εκεί ; Από πότε αποθηκεύουν ; Είπαμε... κείμενο, φωτογραφίες, λίγα videos (περιορισμένου μεγέθους) και τα παιχνίδια που έχουν..!

Δεν σας φαίνεται πολύ παράξενο αυτό ; Τα πάντα ξέρουν... Όταν τα έλεγα αυτά όμως παλιά σε κάποιους μου απαντούσαν: "Έλα μωρέ, μαζί μου θα ασχοληθεί τώρα το Fb ?"

"Καλά τα πιστεύεις αυτά που λες ?" και διάφορα άλλα... Τώρα που ίσως τα διαβάσουν να αλλάξουν γνώμη και να καταλάβουν πόσο δίκιο είχα...

kai emena to idio mou lene "Έλα μωρέ, μαζί μου θα ασχοληθεί τώρα το Fb ?"

G_SkyKnight




Τώρα που όλο και πιο πολύ μαθαίνονται πράγματα για το fb και τα δεδομένα τους θέλω να δω τι θα κάνουν... Αλλά τώρα είναι αργά..! Και εδώ δεν ισχύει το: "Ποτέ δεν είναι αργά"

Δεν πίστευαν καθόλου... Με κορόιδευαν κιόλας.Τώρα θέλω να δω Looking to the sky



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις