“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 27/4/2024, 03:11


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Τεχνολογικές Ειδήσεις » Apple εναντίον φθηνών tablets
Σελίδα 1 από 1 |


Μήνυμα 1οApple εναντίον φθηνών tablets Empty Apple εναντίον φθηνών tablets
 3/3/2012, 14:08

G_SkyKnight




Apple εναντίον φθηνών tablets

Μιλώντας σε συνέδριο σχετικά με την τεχνολογία και το Internet, ο Tim Cook εξαπέλυσε επίθεση κατά των φθηνών tablets, βάζοντας στο στόχαστρο τις επιδόσεις τους. Προφανώς, ο ισχυρός άνδρας της Apple είχε κατά νου το Amazon Kindle Fire όταν έκανε αυτές τις δηλώσεις.

"Η τιμή δεν είναι η πλέον σημαντική παράμετρος. Ένα φθηνό προϊόν μπορεί να πουλήσει πολλά κομμάτια. Αυτός που το αγοράζει αισθάνεται υπέροχα λόγω της χαμηλής τιμής, αλλά σιγά-σιγά ο ενθουσιασμός φεύγει. Φεύγει κάθε μέρα που το χρησιμοποιεί, μέχρι να έρθει η στιγμή που το παρατάει τελείως. Στο τέλος δε θυμάται ότι έκανε καλή αγορά, γιατί έχει καταλήξει να το μισεί", είπε ο Cook.

Όσο για τα high-end tablets, ο Cook έριξε ένα μεγάλο "καρφί" στους άλλους κατασκευαστές της αγοράς, λέγοντας ότι "ο πραγματικός καταλύτης είναι η καινοτομία και η υπέρβαση των ορίων. Ειλικρινά, θα ανταγωνιστούμε τον καθένα. Λατρεύω τον ανταγωνισμό, αρκεί οι άλλοι να βγάζουν εντελώς δικά τους προϊόντα".

Σε γενικές γραμμές, ο Cook έχει δείξει μέχρι σήμερα ότι δε διαφοροποιείται από την επικοινωνιακή στρατηγική του Steve Jobs. Τα επιχειρήματά του είναι λίγο-πολύ τα ίδια, αν και οι τόνοι που χρησιμοποιεί είναι σαφώς χαμηλότεροι σε σύγκριση με τον εκρηκτικό Jobs.

Apple εναντίον φθηνών tablets Sn9ni



Αναδημοσίευση από: e-pcmag.gr

Μήνυμα 2οApple εναντίον φθηνών tablets Empty Απ: Apple εναντίον φθηνών tablets
 3/3/2012, 14:18

gpasxalis




Νομίζω οτι προσπαθεί επάξια ο Tim Cook να αντικαταστήσει τον Steve Jobs

Μήνυμα 3οApple εναντίον φθηνών tablets Empty Απ: Apple εναντίον φθηνών tablets
 3/3/2012, 14:26

G_SkyKnight




Εγώ γιατί νομίζω ότι κατάλαβαν ότι τους πήρε η κατηφόρα ;;;

Μήνυμα 4οApple εναντίον φθηνών tablets Empty Απ: Apple εναντίον φθηνών tablets
 3/3/2012, 20:04

efhkal




το να σχολιασει μια τεραστια εταιρια σαν αυτη τους "μιμητες" της μου φαινεται καπως......μαλλον τον φοβαται τον ανταγωνισμο και δεν του ερχεται και καμια καινουργια ιδεα να "καινοτομησει"

Μήνυμα 5οApple εναντίον φθηνών tablets Empty Απ: Apple εναντίον φθηνών tablets
 4/3/2012, 13:10

G_SkyKnight




Ναι συμφωνώ κι εγώ μαζί σου..!

Σου λέω, πήραν φόρα κατηφόρα ! Δεν έχουν και ABS... Άστα !



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις