“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 20/5/2024, 12:40


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Ενημέρωση » Φάκελος » Τεχνολογικές Ειδήσεις » Τα Windows Mobile τελειώνουν και επίσημα...
Σελίδα 1 από 1 |


Mpompiras




Μπορεί να υπάρχουν ακόμα άτομα τα οποία χρησιμοποιούν κινητά με το λειτουργικό σύστημα Windows Mobile 6.x, ωστόσο θα πρέπει να γνωρίζουν ότι η Microsoft θα κλείσει το Marketplace για το πρώην OS της, στις 9 Μαΐου.
Τα Windows Mobile τελειώνουν και επίσημα... 8da8bbc21c8374e403e1a9d63202784f_XL
Από εκείνη την ημερομηνία και έπειτα, δεν θα είναι σε θέση να κατεβάσουν ή να ενημερώσουν εφαρμογές μετά από αυτό.

Αυτό σημαίνει πως ότι εγκατασταθεί μέχρι τις 9 Μαΐου θα μείνει στο κινητό, αλλά αν γίνει στην συσκευή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά από αυτή την ημερομηνία, θα χαθούν οι εφαρμογές, για πάντα...

Όπως και να έχει, τα κινητά με Windows Mobile ήταν εδώ και πολύ καιρό στην εντατική, αλλά με αυτή την απόφαση η Microsoft αποφάσισε να μην δώσει άλλη ζωή στον... ασθενή.

newsbomb.gr

G_SkyKnight




Ωωωωω... Τι κρίμα... Sad Τώρα θα σκάσω...

Η Mircosoft δεν είναι φτιαγμένη για να παράγει κινητά... Καλή (!?) είναι μόνο στα PC.

Και κατά τη γνώμη μου η NOKIA που έβαλε Windows σε κάποια κινητά, πολύ κακώς έκανε.Που πάμε με τα windows ρεεεεεε...

whiteangel




τα win mobile 6&6.5.....στηριζονται σε λειτουργικο κατι μεταξυ xp&vista και λογικο ειναι να αποσυρθουν

το nokia lumia 800 και 900 χρησιμοποιουν win mobile 7&7.5 βασιζομενα σε win 7 λειτουργικο

και επειδη εχω κανει χρηση το nokia 800 lumia.....σας πληροφορω οτι δεν συγρινονται τα win 7!!!!!!

Τα Windows Mobile τελειώνουν και επίσημα... 6824436768_e416e5fd90

gpasxalis




Μπορω να πώ οτι μου είχε περάσει απο το μυαλό το Lumia 800 αλλα τώρα που το ξανασκέφτομαι πάμε στο κλασσικό symbian!

G_SkyKnight




Από τη μία το Symbian φτάνει στο τέλος του για πάντα.Αναμένουμε την «Carla» και την «Donna» να βγάλουν και μετά πασίγνωστο λειτουργικό κλείνει τον κύκλο του εκεί.

Σειρά όπως φαίνεται έχουν άλλα λειτουργικά.Δεν έχω χρησιμοποιήσει το Lumia 800 αλλά για να το λες, δεν θα διαφωνήσω.



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις