“Ο Δικός σου Online Ελληνικός Κόσμος„
Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι 12/5/2024, 21:14


Σας ενημερώνουμε πως ως επισκέπτης έχετε μειωμένη πρόσβαση στην ιστοσελίδα μας.Για να αποκτήσετε πλήρη πρόσβαση, συνδεθείτε με το όνομα και τον κωδικό σας πρόσβασης ή κάντε τώρα την εγγραφή σας απολύτως δωρεάν.



Greek Cosmos » Tutorials » Συνομιλώντας με ένα...αστέρι!
Σελίδα 1 από 1 |


Μήνυμα 1οΣυνομιλώντας με ένα...αστέρι! Empty Συνομιλώντας με ένα...αστέρι!
 19/9/2013, 18:09

vaioster




Ήταν δώδεκα τα μεσάνυχτα! Ή μάλλον... μία! Ή μήπως πιο αργά; Ουφ!!! Δεν έχει σημασία... Άλλωστε ο χρόνος είναι κάτι τόσο υποκειμενικό, κάτι τόσο το ανθρώπινο! Ήμουν μόνος. Μόνος μέσα στις σκέψεις! Πλησιάζω το παράθυρο! Και τι να δω... Το βραδινό ουρανό ντυμένο με δισεκατομμύρια αστέρια! Και ένα φεγγάρι μαγευτικό! Κάθισα και χάζευα ώρα, προσπαθώντας, χωρίς σπουδαίο αποτέλεσμα, να δω τη Μεγάλη Άρκτο και να εντοπίσω τον Πολικό Αστέρα! Και ενώ τα μάτια μου χτένιζαν λαίμαργα τον έναστρο ουρανό, ο νους μου έτρεχε σε καθετί επίγειο, λες και στόχο είχε να με εγκλωβίσει στη "μάνα" γη...


Η συνέχεια στο : Πες το και έτσιHappy 

efhkal




ολοι εχουμε ενα αστερι.....ενα μοναδικο αστερι για τον καθενα μας αρκει να μπορεσουμε να το βρουμε....να του βρουμε μια θεση μεσα μας και να το τοποθετησουμε εκει......και μετα να δουμε μεσα μας να δουμε το φως του την λαμψη του και δεν θα την βλεπουμε μονο εμεις αλλα και οι αλλοι......



Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή:
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις